Dňa 25. apríla 2024 je na návšteve Slovenska podpredsedníčka Európskej komisie a komisárka pre hodnoty a transparentnosť, ako aj pre otázky spravodlivosti, Věra Jourová.

Táto návšteva je súčasťou „Demokratického turné“, počas ktorého podpredsedníčka Európskej komisie navštívi viacero členských štátov v týždňoch predchádzajúcich voľbám do Európskeho parlamentu. Cieľom turné je diskusia o posilňovaní odolnosti demokracie v Európskej únii, boji proti manipulácii s informáciami a zahraničnému zasahovaniu do volieb, ako aj európska podpora riešení šírenia dezinformácií.

Súčasťou programu je aj diskusia podpredsedníčky Európskej komisie s Ivetou Radičovou, dekankou Masmediálnej fakulty Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a bývalou premiérkou Slovenskej republiky, na tému Sila slov – hrozba alebo podpora demokracie?. Diskusia sa uskutoční na akademickej pôde, zúčastnia sa jej aj študenti a bude ju možné sledovať aj online na Facebooku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, naživo od 14:15 alebo zo záznamu. Diskusiu bude moderovať Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Svoje otázky do diskusie môžete zasielať aj cez www.slido.com a #silaslov. Súčasťou diskusie bude aj premiéra nového krátkeho videa Slovník odcudzených slov, ktorý poukazuje na fenomén zamieňania významu slov a jeho možný vplyv na stav dnešnej demokracie.

Súvisiace odkazy