News

Digitálny novinový stánok PressReader je tu pre všetkých na EU v Bratislave, aj pre návštevníkov. Čítajte Hospodárske noviny, Denník N, Pravdu a ďalších 3 000 novín a 4 000 časopisov.

  • 150 krajín, 65 jazykov, 365-dňový archív
  • Zameranie na správy, biznis, technológie, šport, módu, umenie a ďalších 23 oblastí.
  • Vydania verne zodpovedajú papierovým verziám a sú dostupné okamžite v deň publikovania.
  • Príklady využitia: spravodajstvo, výučba, zlepšovanie cudzích jazykov, hobby čítanie

Let us take you for a short tour of the Slovak Economic Library. We'll show you the Lending Department where you can sign up, the Coworking Area where you can spend your time even without registration, and look back and forth behind the scenes. For a step-by-step guide to using our library, read our article First time in the Library.

 

 

The video can also be viewed on our facebook. You can follow us on instagram or via RSS (RSS 2.0, Atom 1.0).

Druhé vydanie praktickej príručky efektívnej vedeckej komunikácie Effective Science Communication : a practical guide to surviving as a scientist bude voľne dostupné do piatka 31. mája 2024. Po vyplnení formulára je možné čítať celú e-knihu online alebo natrvalo stiahnuť vo formáte PDF, ePub a mobi.

Pozývame študentov a zamestnancov EU v Bratislave a tiež externých používateľov knižnice na vyskúšanie kolekcie elektronických kníh EBSCO eBooks Business Subscription Collection v rámci skúšobného prístupu, ktorý trvá od 16. októbra do 16. decembra 2023. Kolekcia poskytuje elektronické knihy, ktorých obsah zahŕňa oblasti obchodu, podnikania, marketingu, finančníctva, managementu, zásobovania, kariérneho rastu, osobného rozvoja, komunikácie a nadväzovania obchodných kontaktov.

Pozývame študentov, doktorandov, pedagógov a knihovníkov na krátke praktické bezplatné online školenia v angličtine k službám EBSCO.

Vydavateľstvo IEEE a Centrum vedecko-technických informácií SR uzavreli transformačnú dohodu, ktorá už niekoľko mesiacov umožňuje publikovanie s otvoreným prístupom slovenským vedcom a poskytuje výskumníkom a študentom prístup k širokému spektru vysokoodborných vedeckých publikácií. Webinár Open Access Webinar for Authors in Slovakia predstaví možnosti publikovania na Slovensku s využitím tejto transformačnej dohody a tiež celkovú open access politiku spoločnosti IEEE.

Access to the Scopus database has been restored as of 21 September 2023. The nationwide outage due to non-procurement of a national license within the NISPEZ IV project lasted from 1st June 2023.

Vydavateľstvo Springer Nature a Centrum vedecko-technických informácií SR uzavreli transformačnú dohodu, ktorá umožňuje už niekoľko mesiacov publikovanie s otvoreným prístupom slovenským vedcom a poskytuje výskumníkom a študentom prístup k širokému spektru vysokoodborných vedeckých publikácií. Na online podujatí Springer Nature Open Access Summit Slovakia priblížia proces publikovania vo vydavateľstve Springer Nature, portfólio časopisov, v ktorých je možné publikovať formou otvoreného prístupu. Zástupca redakcie jedného z časopisov podrobne vysvetlí proces redakčného posudzovania s tipmi a trikmi pre začínajúcich i skúsených výskumníkov.

Please note: Access to the Scopus database has been restored as of 21 September 2023.

Access to the Scopus database has been suspended since Thursday, 1st June 2023. The reason is the failure to obtain a national license within the NISPEZ project. The procurer is addressing the situation with the supplier and apologizes for any inconvenience caused. We will inform you about the resumption of access.

Pozývame študentov a zamestnancov EU v Bratislave a tiež externých používateľov knižnice na vyskúšanie digitáneho archívu Wiley Digital Archives v rámci skúšobného prístupu, ktorý trvá od 15. mája do 9. júna 2023. Obsahuje archívy niektorých z najvplyvnejších svetových akademických a vedeckých spoločností a univerzít, pričom spája skvelé mysle minulosti s výskumníkmi, ktorí formujú budúcnosť: