Knižnice a vydavatelia reagujú na súčasnú situáciu rozšírením ponuky elektronických informačných zdrojov alebo ich ľahšou dostupnosťou.

#KnihovnyProtiViru

Mnohé vysoké školy a knižnice v Českej republike sprístupnili obrovské množstvo kolekcií elektronických zdrojov. Najobsiahlejší je nový portál #Knihovnyprotiviru, ktorý má samostatnú sekciu pre študentov vysokých škôl.

Webový sprievodca a otvorený archív, ktorým chcú českí knihovníci uľahčiť ľuďom hľadanie i výber. Nájdete tu odkaz aj na dočasne sprístupnené digitalizované fondy Národnej knižnice ČR a Moravskej zemskej knižnice.

Študijná kolekcia Pablikado

Do 31.5.2020 bezplatný prístup do kolekcie odborných e-zdrojov pre stav núdze v podobe 59 časopisov a 44 kníh, ak máte v citačnom manažéri Citace PRO registrovaný účet PLUS.

Pablikado je softvérová čítačka pre web a Android prepojená s citačným manžérom Citace PRO, ktorá umožňuje prenos bibliografických citácií a citátov z dokumentov priamo do účtu v citačnom manažéri.

Videonávod: Študijná kolekcia Pablikado, funkcie aplikácie Pablikado, citačný manažér Citace PRO

Zdrojové centrum COVID-19 (Gale)

Voľný obsah a zdroje k otázkam zdravia a na podporu online vzdelávania:

• Interdisciplinárne zdroje prispôsobené učebným plánom na podporu online vzdelávania pre školy
  • Materiály, ktoré vám pomôžu optimalizovať Vaše existujúce zdroje
  • Elektronické knihy pre profesionálny rozvoj, ktoré pomáhajú pri prechode na virtuálne vzdelávanie a podporujú ho
  • Dôveryhodné informačné zdroje od GALE o témach týkajúcich sa zdravia a globálnych otázok