Aktuality, oznamy

Prístup pre akademickú obec SR do databázy SCOPUS a ďalších databáz spoločnosti Elsevier je dočasne pozastavený.

ISACA pre akademickú obec a študentov vysokých škôl bezplatne sprístupnila študijný materiál "Cybersecurity Fundamentals Study Guide".
Dokumentácia je dostupná na adrese www.isaca.org/CSX-career-starter. Pre získanie prístupu je potrebné zadať kód CFCSSGP.
Bližšie informácie v priloženom letáku.

letak ISACA

Spoločnosť ProQuest rozšírila obsah o 900 titulov vedeckých recenzovaných časopisov a 400 titulov novín. Na platforme ProQuest Central sa zmenila štruktúra a názvy niektorých databáz a zároveň pribudli nové databázy Arts & Humanities Database, Library Science Database, Linguistics Database a Public Health Database

Čo sa týka zmien v rozhraní, z bezpečnostných dôvodov už nie je možné použiť údaje osobného účtu My Research (meno/heslo) ako formu vzdialeného prístupu. Osobný účet naďalej slúži na ukladanie rešerší, dokumentov a alertov na nový obsah.

V piatok 18.11.2016 – len Požičovňa od 8:00 do 15:30 hod. Študovne budú zatvorené, ale na požiadanie prinesieme publikácie zo študovní do priestorov Požičovne.

Pozývame študentov (nielen) 1. ročníkov na exkurzie v knižnici, ktoré budú prebiehať od 27.9.2016 do 25.10.2016. Bližšie informácie v pozvánke.

Využite skúšobný prístup ku kolekcii HS Talks The Business & Management Collection, ktorá obsahuje viac ako 950 audiovizuálnych prednášok a prípadových štúdií od svetových odborníkov z nasledovných oblastí:

• financie, účtovníctvo a ekonomika
  • globálne podnikanie
  • management, vedenie a organizácia
  • marketing a predaj
  • stratégia
  • technológie a prevádzka firmy

Vstup cez The Business & Management Collection.

Skúšobný prístup trvá do 31.12.2016 a je nastavený na IP adresy Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Upozorňujeme používateľov, že v období 1.7.2016 - 30.9.2016 bude pozastavený prístup k databázam EBSCO z dôvodu prerušenia národnej licencie SR.

Databázy Business Source Complete a EconLit with Fulltext, ktoré nie sú súčasťou národnej licencie, zostávajú naďalej prístupné.

O zmene situácie vás budeme informovať.

Upozorňujeme používateľov, že v piatok 2.9.2016 bude knižnica z prevádzkových dôvodov ZATVORENÁ.