Aktuality, oznamy

Do 14. novembra 2020 potrvá skúšobný prístup k plným textom ekníh kolekcie Business vydavateľstva MIT Press.

Od pondelka 5. októbra 2020 bude knižnica otvorená v upravenom semestrálnom režime. Kompletné prevádzkové hodiny >

Knižnica je otvorená pre zamestnancov aj študentov Ekonomickej univerzity a tiež pre odbornú i laickú verejnosť.

>> Opatrenia a odporúčania k prevádzke a poskytovaniu služieb Slovenskej ekonomickej knižnice platné od 26.9.2020 <<

Posledná aktualizácia: 16.10.2020 10:45

Vzdialený prístup k licencovaným databázam a Virtuálnej študovni EUBA pre zamestnancov a študentov EU je možný cez virtuálnu privátnu sieť (VPN) z domu rovnako ako keby ste boli na univerzite.

Aktuálna situácia spôsobená bojom proti šíreniu nového koronavírusu COVID-19 obmedzila prevádzku univerzít a knižníc. Aj v tomto čase je však možné ďalej sa vzdelávať a uskutočňovať výskum. Slovenská ekonomická knižnica EU v Bratislave poskytuje aj v tejto mimoriadnej situácii prístup k odbornej literatúre v maximálnom možnom rozsahu. Informácie priebežne aktualizujeme.

Výpožičná doba na literatúru zapožičanú pred pandemickým obdobím sa automaticky predlžuje do 30.9.2020.

SEK nebude účtovať žiaden poplatok za omeškanie z dôvodu neodovzdania literatúry do tohto termínu.

Bezplatné online školenia v češtine a slovenčine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Ak nestihnete živý webinár, obvykle býva dostupný zo záznamu.

Do 31. októbra 2020 potrvá skúšobný prístup ku kompletnému obsahu časopisu Proceedings of the National Academy of Science (PNAS), ktorý je oficiálnym časopisom Národnej akadémie vied (NAS) Spojených štátov amerických s globálnym rozsahom s vysokým impaktom.

Spoločnosť AiB pozýva na jesenné webináre zamerané na podporu vedeckej komunikácie a publikovania, tentokrát najmä na vedecké recenzovanie a otvorený prístup, ďalej na využitie e-zdrojov vo vedeckej práci či pri dištančnom vzdelávaní. Webináre sa konajú väčšinou v angličtine a obvykle bývajú dostupné aj zo záznamu. Harmonogram a popis webinárov >

Od pondelka 28. septembra 2020 otvárame Časopiseckú aj Všeobecnú študovňu. Spolu s Požičovňou budú otvorené cez pracovné dni od 8:00 do 15:30. Od pondelka 5. októbra 2020 bude celá knižnica otvorená cez pracovné dni od 8:00 do 18:00. V sobotu bude knižnica zatvorená.*