Aktuality, oznamy

Do 30.6.2018 potrvá bezplatný skúšobný prístup k databáze Oxford International Organizations, ktorá obsahuje právne akty a ostatné dokumenty týkajúce sa medzinárodných organizácií a zároveň ich analýzy a komentáre.

Milí používatelia, máme pre vás fantastickú novinku! Tímovka je priestor pre vaše skupinové aj individuálne štúdium alebo spoločné aktivity.

Do 15.2.2018 potrvá bezplatný prístup k samostatnej databáze EconLit with Full Text na platforme EBSCOhost, ktorá obsahuje plné texty, bibliografické údaje a abstrakty svetovej ekonomickej literatúry vrátane kníh, dizertačných prác atď. Z vyše 700 časopisov je 500 plnotextových.

Do 15.2.2018 potrvá bezplatný prístup k databáze obsiahlych zhrnutí obsahu literatúry publikovanej poprednými svetovými vydavateľmi (napr. McGraw Hill, Palgrave Macmillan, Wiley, Harvard Business Review). Databáza je aktualizovaná každý deň a obsahuje takmer 4000 zhrnutí titulov z oblastí:

Počas týždenných zimných prázdnin (5. až 9. februára 2018) budeme aj naďalej otvorení v režime skúškového obdobia.

Od soboty 10. februára 2018 (vrátane) budeme otvorení v režime letného semestra, takže aj počas sobôt od 7.30 do 15.00.

Tematické online školenia v češtine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Kalendár školení, registrácia a bližšie informácie sú uvedené v pozvánke.

V pondelok 18. decembra 2017 sa začína zimné skúškové obdobie 2017/2018 a s ním prichádza aj úprava našich prevádzkových hodín.

V dňoch 30. a 31. októbra 2017 budú obidve študovne zatvorené a Požičovňa bude mať skrátené prevádzkové hodiny do 15:30 (namiesto do 18:00).