Aktuality, oznamy

Dôležitosť časopisov vo vede presahuje rámec komunikačného prostriedku – a zároveň trend otvorenosti je stále na vzostupe. Centrum VTI SR pozýva na bezplatný 2. workshop (nielen) pre Open Access časopisy určený (nielen) redaktorom vedeckých časopisov, ktorý sa bude konať v stredu 14. apríla 2021 od 9:00 do 12:00.

Elsevier pozýva na bezplatné online semináre v češtine a angličtine k databáze Scopus a súvisiacim nástrojom.

CVTI SR pozýva na bezplatné online semináre v slovenčine na témy vyhľadávania informácií v e-zdrojoch a manažmentu dát. Webináre sú určené širokej odbornej verejnosti a nie je potrebná registrácia.

Pozývame na bezplatné online školenia v češtine k finančnej platforme Eikon v rámci Refinitiv Academy.

Slovenská ekonomická knižnica ponúka pre študentov Ekonomickej univerzity, ktorí nebývajú v Bratislave alebo v Košiciach, možnosť zasielania vyžiadaných kníh na adresu bydliska.

Potrebujete vrátiť knihu a nemáte ako? Pošlite nám ju poštou na adresu:

Vzdialený prístup k licencovaným databázam pre zamestnancov a študentov EU je od apríla 2020 možný cez virtuálnu privátnu sieť (VPN) z domu rovnako ako keby ste boli na univerzite.

Aktuálna situácia spôsobená bojom proti šíreniu nového koronavírusu COVID-19 obmedzila prevádzku univerzít a knižníc. Aj v tomto čase je však možné ďalej sa vzdelávať a uskutočňovať výskum. Slovenská ekonomická knižnica EU v Bratislave poskytuje aj v tejto mimoriadnej situácii prístup k odbornej literatúre v maximálnom možnom rozsahu. Informácie priebežne aktualizujeme.

V súlade s aktuálne platným uznesením vlády SR č. 77/2021 a vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR č. 45/2021 zo dňa  5. 2. 2021 bude Slovenská ekonomická knižnica od 22. 2. 2021 otvorená počas pracovných dní v obmedzenom režime (vrátenie a výdaj zapožičanej literatúry) od 9.00 do 14.00 hod.

Od 12.3.2021 je možné vzdialene pristupovať do databáz Gale aj pomocou univerzálneho hesla Slovakia. Pre zamestnancov a študentov EUBA naďalej platí aj vzdialený prístup cez VPN.