Aktuality, oznamy

Pozývame na bezplatné online školenia v češtine k finančnej platforme Eikon v rámci Refinitiv Academy. Všetky webináre sú vhodné pre začiatočníkov, ak nie je uvedené inak.

Od 26.11.2021 do odvolania bude knižnica zatvorená.

Služby knižnice sú dostupné v elektronickej forme, telefonicky alebo poštou:

Aktuálna situácia spôsobená bojom proti šíreniu nového koronavírusu COVID-19 obmedzila prevádzku univerzít a knižníc. Aj v tomto čase je však možné ďalej sa vzdelávať a uskutočňovať výskum. Slovenská ekonomická knižnica EU v Bratislave poskytuje aj v tejto mimoriadnej situácii prístup k odbornej literatúre v maximálnom možnom rozsahu. Informácie priebežne aktualizujeme.

Vzdialený prístup k licencovaným databázam pre zamestnancov a študentov EU je od apríla 2020 možný cez virtuálnu privátnu sieť (VPN) z domu rovnako ako keby ste boli na univerzite. VPN je najpohodlnejšou možnosťou vzdialeného prístupu. Ak ju nemôžete používať dlhodobo, oplatí sa aspoň na vytvorenie, autorizovanie či re-autorizovanie účtov do jednotlivých databáz.

Webinár v češtine určený koncovým používateľom, na ktorom lektorka vysvetlí a ukáže možnosti pokročilého vyhľadávania na platforme EBSCOhost, ako napríklad booleovské operátory a tezaurus.

Na tento krátky webinár pozývame predovšetkým koncových používateľov. Lektorka sa bude venovať spôsobom práce s plným textom článkov na platforme EBSCOhost, ako sú možnosti sťahovania, tlače a nahrávania do „cloudu“ na Google disk. Vyučujúcim sa môže zísť informácia, ako nájsť publikáciu v databázach EBSCO a následne ju pomocou trvalého odkazu sprístupniť študentom.

Ste študent alebo vedec a hľadáte najvhodnejšie tituly pre svoju odbornú prácu? Naša knižnica ponúka prístup k tisícom e-kníh od renomovaných vydavateľov prostredníctvom kolekcií EBSCO. Na bezplatnom online školení v češtine sa dozviete čisto praktické tipy na vyhľadávanie a prácu s e-knihami.

Na podujatí určenom vedeckým a informačným pracovníkom, ktorí riešia open access publikovanie na úrovni inštitúcie, predstaví vydavateľstvo Taylor & Francis v spolupráci so spoločnosťou Albertina icome Bratislava jeden z modelov, ako publikovať články v ich časopisoch v režime open access.