Načítavam stránku...

Aktuality, oznamy

Tematické online školenia v češtine a slovenčine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Prvé školenie už v pondelok 15. 10. 2018.

Tematické online školenia v češtine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Prvé školenie už tento štvrtok 20.9.2018.

Vybrané elektronické publikácie z univerzitného vydavateľstva Ekonóm sú už od minulého akademického roka 2017/2018 dostupné v elektronickej čítačke vydavateľstva Wolters Kluwer. Pôvodná verzia čítacej aplikácie sa volala WK eReader, nová vylepšená je Smarteca.

Milí prváci, poďte s nami na krátku prehliadku Slovenskej ekonomickej knižnice. Predstavíme vám Požičovňu, kde sa môžete zaregistrovať, Tímovku, v ktorej môžete tráviť svoj čas aj bez registrácie, a nahliadneme spolu aj do zákulisia. Podrobnejší návod na použitie našej knižnice nájdete v článku Prvýkrát v knižnici.

Vďaka Ústavu ekonómie a manažmentu, ktorý zakúpil licenciu, má Ekonomická univerzita dostupnú profesionálnu finančnú platformu Eikon + Datastream (Thomson Reuters). Platforma ponúka úplný obraz o makroekonomickom prostredí a ekonomických cykloch s cieľom odhaliť trendy a predpovedať trhové podmienky.

Dom ruského zahraničia Alexandra Solženicyna v Moskve venoval Ekonomickej univerzite v Bratislave 300 kníh v ruskom jazyku.

Tematické webináre v češtine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom:

Všetky čísla časopisu The Economist vydané v roku 2018 sú v databáze ProQuest Central dostupné s plnými textami článkov vo formáte PDF v rovnakej podobe ako tlačené verzie vrátane grafických prvkov. (Plné texty vo formáte HTML sú dostupné od roku 1992.)