Aktuality, oznamy

Milí prváci, poďte s nami na krátku prehliadku Slovenskej ekonomickej knižnice. Predstavíme vám Požičovňu, kde sa môžete zaregistrovať, Tímovku, v ktorej môžete tráviť svoj čas aj bez registrácie, a nahliadneme spolu aj do zákulisia. Podrobnejší návod na použitie našej knižnice nájdete v článku Prvýkrát v knižnici.

Webináre sa zameriavajú na vedeckú komunikáciu a sú určené najmä začínajúcim vedcom a doktorandom. Prebiehajú celý rok 2019, sú v angličtine a môžete si ich pozrieť aj zo záznamu. Najbližší webinár sa koná už vo štvrtok 19. septembra 2019.

Tematické online školenia v češtine a slovenčine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Prvé školenie už v utorok 10. septembra 2019.

EBSCO webinár zameraný na predstavenie portálu World Politics Review sa bude konať v pondelok 9. septembra 2019 o 14:00, bude trvať cca 30 minút a bude v angličtine.

Sprievodca svetom vedeckého publikovania je takmer 300-stranová príručka nielen pre vedcov a knihovníkov z dielne CVTI SR. Publikácia je vydaná v režime otvoreného prístupu (open access) a dostupná každému záujemcovi v elektronickej podobe zadarmo.

Pozývame na školenie k finančnej platforme EIKON & Datastream, ktoré sa koná v utorok 28.05.2019 od 13:00 v Tímovke.

Slovenská národná knižnica pozýva na bezplatný online seminár o databázach a nástrojoch Gale, ktorý sa uskutoční v stredu 22. mája 2019 o 10:00. Webinár potrvá približne hodinu.

Pozývame na školenie k citačnej databáze Web of Science, ktoré sa koná v utorok 21.05.2019 od 10:00.

CVTI SR pozýva na online seminár v slovenčine na tému vedeckého publikovania a predátorských praktík pochybných vydavateľov. Webinár sa koná v utorok 14.05.2019 od 10:00 do 11:00 a záznam bude dostupný v archíve.

Tematické online školenia v češtine a slovenčine k databázam Web of Science (WoS) a súvisiacim nástrojom. Prvé školenie už v stredu 15. mája 2019.