Ekonomická univerzita v Bratislave má opäť dostupnú profesionálnu finančnú platformu Eikon + Datastream od spoločnosti Refinitiv (predtým Thomson Reuters). Platforma ponúka úplný obraz o makroekonomickom prostredí a ekonomických cykloch s cieľom odhaliť trendy a predpovedať trhové podmienky.

• Eikon je profesionálna finančná platforma používaná odborníkmi v praxi, ktorá umožňuje prístup k aktuálnym dátam z finančných trhov vrátane akcií, dlhopisov, komodít, termínových kontraktov takmer zo všetkých svetových búrz a štátov reálnom čase. Produktové informácie.
  • Datastream je komplexná finančná historická databáza s časovým radom dostupným od 50. rokov minulého storočia. Obsahuje viac ako 29 miliónov jednotlivých nástrojov alebo ukazovateľov vo všetkých hlavných triedach aktív. Umožňuje skúmať vzťahy medzi dátovými radmi, vykonávať koreláciu a analýzu vzťahov, testovať investičné a obchodné nápady, skúmať celé krajiny, regióny a priemyselné odvetvia. Produktové informácie.

Prístup je na vyhradenom pracovisku v Časopiseckej študovni (3. poschodie).

Tréning

• Video tutoriály sú v angličtine a s anglickými titulkami. Pozeranie nie je obmedzené na IP adresy. Prvý raz treba zadať inštitucionálnu emailovú adresu (s koncovkou euba.sk).
  • Záujemcovia si môžu spraviť bezplatný online certifikát.
  • Refinitiv Academy sú webináre s lektorom vedené v češtine, angličtine a iných jazykoch. Školenia sú bezplatné, ale podmienené registráciou.

Všetky licencované elektronické zdroje >>