Bezplatné novembrové online školenia s lektorom k elektronickým informačným zdrojom, databázam a súvisiacim nástrojom. Webináre sú vedené obvykle na platforme WebEx a sú dostupné aj z prostredia mimo Ekonomickej univerzity. Ak nestihnete živý webinár, zvyčajne býva dostupný zo záznamu.

Eikon a Datastream

Webináre Refinitiv Academy

• Eikon základy
  • Eikon Excel základy
  • Komodity a Eikon Desktop (pre začiatočníkov)
  • Komodity v Eikon Exceli (pre začiatočníkov)
  • Komodity a energetické dáta v grafe (pre pokročilých)
  • Finančné trhy a ekonomika v roku 2021 / Prognóza ČNB – Konferenčný hovor s Tomášem Holubom, členom bankovej rady ČNB a Vítom Lauerom, partnerom FRSA Advisory

Doplňujúce informácie

• Viac informácií, linky na povinnú registráciu a webináre v ďalších jazykoch nájdete v globálnom kalendári Refinitiv Academy.
  • Záznamy webinárov sa nerobia, ale je možné dohodnúť webinár namieru.

Webináre Research. Smarter.

• Zoznámte se s novým EndNote20 (citačný manažér)
  • Predstavujeme nové rozhranie Web of Science
  • Rozšírte svoje bibliografické analýzy normalizovanými metrikami

EBSCO

Webinár

• Ako efektívne vyhľadávať e-knihy českých a zahraničných vydavateľov prostredníctvom EBSCO eBooks™

Scopus

Webináre k citačnej databáze Scopus na platforme BrightTalk.com v angličtine vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Webináre bývajú dostupné aj zo záznamu.

Zoznam webinárov a ich záznamov v češtine k produktom od vydavateľstva Elsevier.

ProQuest

Webinár

• ProQuest Platform: Applying Effective Search Strategies and Tips

Doplňujúce informácie

• Viac informácií, link na povinnú registráciu a na záznam webinára nájdete v pozvánke.

Charlesworth Knowledge

Webináre v angličtine zamerané na vedecké publikovanie a komunikáciu, tiež na vedeckú prácu z domu

• Planning and managing the research process
  • Tips and tricks for effective research paper writing
  • Presenting and promoting your research
  • Working from home
  • Citation booster: Enhancing the reach, readership and visibility of your publication

Doplňujúce informácie

• Viac informácií, linky na povinnú registráciu a záznamy starších webinárov nájdete v pozvánke.