Elsevier pozýva na bezplatné online semináre v češtine a angličtine k databáze Scopus a súvisiacim nástrojom.

Dátum Deň Čas Názov školenia
06.04.2021 utorok 11:00 – 11:45

Discover new research funding opportunities from around the world

• predstavenie platformy na vyhľadávanie možností financovania z celého sveta
  • platforma FundingInstitutional.com nie je dostupná na EUBA
09.04.2021 piatok 09:30 – 10:15

Vaši kolegové a Vy ve Scopusu

• autorské profily v Scopuse, ako ich vytvárať a spravovať, ako žiadať o opravu
15.04.2021 štvrtok 11:00 – 12:00

How can I increase efficiency of my searching in Scopus?

• predstavenie funkcií, ktoré uľahčujú vyhľadávanie v 70 miliónoch záznamov na platforme Scopus
23.04.2021 piatok 09:30 – 10:30

Časopisy: dobrých není nikdy dost

• výber časopisu na čítanie alebo publikovanie na základe bibliometrických parametrov a relevantných nástrojov

Na absolvovanie webinárov je potrebná jednorazová registrácia na platforme BrightTalk.com. Webináre sú určené širokej odbornej verejnosti a sú dostupné aj z prostredia mimo Ekonomickej univerzity. Kalendár webinárov a záznamy starších webinárov spolu s prezentáciami nájdete na stránke Elsevier Online Training Hub for Central and Eastern Europe; na samostatnej podstránke sú webináre v češtine.