Ste študent, pedagóg alebo výskumník a hľadáte efektívny spôsob prieskumu literatúry (rešerše)? Potrebujete zistiť, aké sú metody prístupu k spoľahlivým akademickým zdrojom v ére obrovského množstva informácií?

Slovenská ekonomická knižnica zabezpečuje vyhľadávanie naprieč všetkými zdrojmi dostupnými na Ekonomickej univerzite cez jeden multivyhľadávač EBSCO Discovery Service (EDS). Na tomto praktickom webinári sa dozviete, ako objavovaciu službu EDS začať používať a pohodlne s ňou pracovať.

Program:

• jedno vyhľadávacie okno pre plné texty akademických recenzovaných časopisov, elektronických kníh, diplomových a bakalárskych prác, prípadových štúdií a všetkých typov elektronických a tlačených zdrojov
  • kvalitný obsah od renomovaných svetových vydavateľov
  • cielený prieskum pomocou veľkého množstva filtrov (dátum publikácie, téma, geografia, názov publikáce a ďalšie)
  • export bibliografie a integrácia do citačních manažérov (napr. EndNote, ProCite)
  • osobná zložka, vytváranie alertov a mnoho ďalšieho

Kedy: štvrtok 19.1.2023, od 11:00 do 12:00

Lektorka: Mgr. Karolina Podloucká

Registrácia: https://ebsco-czech.zoom.us/webinar/register/WN_FZJGDxE8R3aSLRS7hnDXug

Webinár bude vedený v programe Zoom a bude dostupný aj z prostredia mimo Ekonomickej univerzity.